Triduum to najkrótszy okres liturgiczny, ale najważniejszy i jakże bogaty w treści: Wielki Czwartek – dziękujemy Bogu za dwa Sakramenty Eucharystię i Kapłaństwo; Wielki Piątek – rozważamy mękę, ukrzyżowanie Chrystusa i złożenie do grobu; Wigilia Paschalna i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego –  uwielbiamy zmartwychwstałego Chrystusa, który przynosi nam Światło i pokój. W Tanzanii obchody Triduum wyglądają inaczej niż w Polsce, ale w tym roku mieliśmy mały polski akcent – święcenie pokarmów. Dzięki naszym Ofiarodawcom nasz stół był o wiele bogatszy niż normalnie. Dzieci, a także miejscowe Siostry z zaciekawieniem patrzyły jak Ks. Maciej święcił bułki, babki, jajka, mięso. Jednak ku ich zaskoczeniu i rozczarowaniu, po poświęceniu wszystko zostało przeniesione do kuchni. Posiłki kolejnych dni świątecznych pokazały, że warto było cierpliwie czekać.  

Niedziela Zmartwychwstania przyniosła nam również drugi powód do wielkiej radości. Tego bowiem dnia Edward, który jako ostatni dołączył do grupy dzieci, został ochrzczony. Radość Edwarda udzieliła się nam wszystkim. Życzymy mu, aby zawsze był ukochanym dzieckiem Boga.

 W naszych modlitwach pamiętamy o naszych Dobrodziejach i Sympatykach. Życzymy Wam, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzał Was wszelkimi łaskami i oświecał swoim światłem drogi Waszego życia. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!