Bukanga to wioska, którą zamieszkują rybacy i rolnicy. Wydawałoby się, że ludzie żyją sobie tutaj dość dostatnio ze względu na dobre położenie nad Jeziorem Victoria, a także na wystarczająco żyzną ziemię. Jednak przechodząc przez wioskę można spotkać wiele ubogich rodzin, żyjących w lepiankach. Po drogach biegają dzieci, małe i większe, i okazuje się, że w tej wiosce żyje ponad trzydzieścioro dzieci, które nie mają rodziców. Za przysłowiową kromkę chleba i kawałek miejsca do spania wykonują wręcz niewolniczą pracę. Nikt się nie troszczy o ich potrzeby, edukację, nikt nie myśli o ich przyszłości. Wiele z nich jest niedożywionych, dlatego podatnych na różne choroby. Odpowiadając na te potrzeby wybudowałyśmy Dom Dziecka, który stanowi część Centrum Dobrego Samarytanina.  

Pierwsze skrzydło to dom Anioła Stróża, w którym znajdują się sypialnie dla dzieci i opiekunów oraz punkty sanitarne. 

Drugie skrzydło to dom Świętej Rodziny. Obejmuje: jadalnię, 4 story, kuchnię zewnętrzną, kuchnię wewnętrzną, zmywalnię naczyń, punkt sanitarny, suszarnię i pralnię. 

I trzecie skrzydło to dom Królowej Afryki i obejmuje: pokoje sypialne, dwie klasy, pokój rekreacyjny i dwa story. Jest naszym marzeniem, aby zapewnić naszym dzieciom dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej, aby stworzyć im dom pełen miłości. 

Prosimy naszych dobroczyńców, aby nadal nas wspierali w tym wielkim dziele, aby wrażliwi na potrzeby innych pomagali nam nakarmić te dzieci, ubrać je, a także zapewnić im edukację.