Triduum – najkrótszy, ale najważniejszy okres roku liturgicznego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która kończy ten okres. Każdego roku przeżywamy ten czas w trochę inny sposób, można powiedzieć w dojrzalszy. Chociaż pracy jest dużo, bo jesteśmy dużą rodziną, nie zapominamy o duchowym przygotowaniu. W Wielki Czwartek dziękowaliśmy Bogu za Sakrament Kapłaństwa i Eucharystii, szczególnie za Księdza Macieja, naszego Księdza Biskupa, wielu Kapłanów, którzy nam służą, a także śp. Księdza Edwarda, który rozpoczynał to dzieło. W Wielki Piątek łączyliśmy się z Chrystusem w rozważaniu drogi krzyżowej; oglądaliśmy także film Pasja. Natomiast w Wielką Sobotę ks. Maciej poświęcił nam pokarmy, które sami przygotowaliśmy – każdy miał swój udział.

GALERIA ZDJĘĆ

Wieczorem wzięliśmy udział w Liturgii Wigilii Paschalnej. Radosne Alleluja napełniło nasze serca pokojem i miłością do Chrystusa, który za nas oddał swe życie. Naszą radość wyrażaliśmy w śpiewie i prostych ruchach tanecznych.

GALERIA ZDJĘĆ

Chrystus zmartwychwstał! W tym duchu rozpoczęliśmy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu Miriam, która dołączyła do nas na początku 2024 roku, przyjęła chrzest św. Radości nie było końca. Miriam stała się dzieckiem Bożym. Wieczorem oczywiście musiała być rekreacja ze śpiewem i tańcami. Bardzo lubimy te wspólne rekreacje.

GALERIA ZDJĘĆ

Na drugi dzień mieliśmy dużo radości, grając w UNO i inne gry. Z głębi serca dziękujemy naszym Darczyńcom. Dzięki Wam serca nasze poczuły się bezpieczne i pełne pokoju. Życzymy Wszystkim wszelkich łask Zmartwychwstałego Chrystusa i dni wypełnionych pokojem i dobrem.

GALERIA ZDJĘĆ