Czasami ksiądz przyjeżdża do Centrum Dobrego Samarytanina, aby celebrować Mszę św. w  kaplicy sióstr, ale czasami siostry muszą wędrować do oddalonego o 5 km kościoła parafialnego. W czasie, gdy dochodziły wieści o pandemii i obowiązku noszenia maseczek, siostry były jedynymi w kościele, które miały maseczki. Ludzie, uśmiechając się patrzyli na nie jakby przybyły z innego świata.

Na początku 2020 roku, gdy w innych krajach zmagano się z wirusem COVID 19, ludzie tutejszego regionu walczyli z ulewnymi deszczami, które niszczyły ich domostwa i shamba (ogrody, uprawy). Żywność podrożała, a o środkach czystości można było pomarzyć, bo były takie drogie. 17 czerwca otrzymałyśmy wiadomość o ustanowieniu specjalnego Funduszu Pomocy w czasach pandemii COVID 19 w krajach misyjnych. Zaraz 19 czerwca wysłałyśmy prośbę o wsparcie, a już w połowie lipca otrzymałyśmy od Dzieła Pomocy Ad Gentes radosną wiadomość o przyznaniu nam tego wsparcia.

To dzięki tym pieniądzom mogłyśmy zakupić środki czystości oraz żywność, by podzielić się szczególnie z tymi, którzy są w największej potrzebie, gdyż wiemy, że dla wszystkich nie wystarczy.

Ogarniamy naszą modlitwą Dzieło Pomocy Ad Gentes i wszystkich, którzy pamiętają o misjonarzach i wspierają ich zarówno modlitwą, jak i ofiarami. Niech Bóg będzie w nich uwielbiony!