Boże Narodzenie w tym roku ma szczególny wymiar dla wszystkich Zakonów św. Franciszka. Tomasz z Celano, biograf Świętego opisuje, że w 1223 roku, a zatem 800 lat temu, na prośbę Świętego Franciszka: „Przygotowano żłóbek, przyniesiono siano, przyprowadzono wołu i osła. Uczczono prostotę, wysławiono ubóstwo, podkreślono pokorę i tak Greccio stało się jakby nowym  Betlejem. Noc stała się widna jak dzień, rozkoszna dla ludzi i zwierząt. Przybyły rzesze ludzi, ciesząc się w nowy sposób z nowej tajemnicy (…). Święty Boży stał przed  żłóbkiem, pełen westchnień, przejęty czcią i ogarnięty przedziwną radością. Ponad żłóbkiem kapłan odprawiał mszę świętą”

Święty Franciszek wskazał nam Kto jest najważniejszy w tych Dniach – sam Bóg Wcielony i co ma wielką wartość: pokora, prostota, ubóstwo.

Radujemy się, bo przecież rodzi się Zbawiciel i chcemy, aby te Dni były trochę inne. W tym roku Siostry przygotowały dzieci, które poprzez Jasełka pokazały scenki z narodzenia Pana Jezusa. Każde z nich bardzo wczuwało się w swoją rolę, a Anielka pilnie i uważnie wszystkiemu się przyglądała, bo przecież za niedługo i ona będzie w gronie „aktorów”. W tym roku mieliśmy również kilka polskich akcentów – był barszcz, pierogi, ryby, piernik i pierniczki. To dzięki naszym Dobrodziejom mogliśmy sobie pozwolić na coś więcej. Z głębi serca Wam dziękujemy.

Życzymy Wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i błogosławionego Nowego Roku. Niech POKÓJ I DOBRO będą z nami każdego dnia.

Z modlitwą, S. Rut, Ks. Maciej, Siostry Wspólnoty Dobrych Samarytanek oraz dzieci.

Zobacz zdjęcia w GALERII